Lavičky- študentom prísne zakázané!

Autor: Martin Husovec | 13.4.2007 o 17:12 | Karma článku: 16,76 | Prečítané:  3097x

    Dnešok má byť náročný. Vstal som na napoludnie, raňajkoval obed a vykúpal sa zo dve hodiny v horúcej vode. Celý ten čas pokukujúc po krásnom počasí. Slniečko a nedostatok vôle ku koncentrácii na skriptá ma vyhnalo von. Do parku.

    Usadil som sa a čítkal si zvýraznené písmenka do oblbnutia. Po chvíľke si prisadla o dve lavičky ďalej akási staršia pani a začala si rozbaľovať desiatu. Vyzerala chutne. Myslím tá desiata. Staršia pani sa občas rozhliadla, zastavila pohľadom na mne a zas sa zakusla s chuťou do chlebíka. Po tridsiatich minútach konzumovania toho čo ja zbodnem za dve, sa ku nej pristavili dve známe. Tiež staršie dámy. No bez desiaty. Neprisadli si , len stáli pri nej preberajúc s ňou vášnivo akési téma. Fakt som sa snažil koncentrovať. Aj chrbtom som sa otočil. Nepomáhalo. Netrvalo dlho a pani, tá sediaca, začala ukazovať prstom na moju skromnú osobu. Čo sa deje vravel som si? Nato som počul tlmenú spŕšku nadávok. Vraj nezamestnaný ľudia ako ja by nemali mať ani právo vysedávať na týchto lavičkách. Ále babíí, to snáď nemyslíte vážne.

    „Grobian je to“ , zvyšovala intenzitu hlasu. Bol som v šoku ale tri postavy kúsok odo mňa ma začali osočovať, samozrejme do očí za chrbtom, že som čvarga, ktorá by za socializmu nemohla existovať. „Vidíte aké to má spôsoby? (pri vyložení si telefónu na lavičku) Mládež nevzdelaná“, vytrvalo útočila babka so zjedenou desiatou. Po chvíli som ich našťastie omrzel. Inak by ma tam načisto zbili. Vypočul som si všetky argumentum pro socializmus, od troch rožkov za korunu až po to, že sa teta nevie zorientovať v súčasných obchodoch. Vstal som a pobral sa domov. Teraz sa už vážne pôjdem asi učiť. Nezamestnaný grobian ako ja predsa nemá čo vysedávať na lavičkách v parku.

 

PS: „Keď stretnete tú babku s chutnou desiatou sediacu v parku, odkážte jej, že za socializmu by som sa na právo nikdy nedostal.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majského péenky sa Najvyššiemu súdu nezdajú. Dal ich posúdiť znalcom

Podnikateľ môže dosiahnuť aj prerušenie súdu, ktorý sa ťahá už roky. Jeho spoluobžalovaný Brtva nedávno po verdikte ušiel.


Už ste čítali?